Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do 5 lat więzienia grozi pijanemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Zdjęcie aktualności Do 5 lat więzienia grozi pijanemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej fot. WRFM

Zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, usłyszał 32-latek skontrolowany przez mundurowych z kcyńskiego komisariatu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Wtedy to mundurowi, patrolując jedną z gminnych wsi, zwrócili uwagę na jadącego całą szerokością drogi motorowerzystę. Ponieważ sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy, funkcjonariusze wydali mu wyraźny sygnał do zatrzymania. Ten, ani myślał podporządkować się poleceniom i zamiast unieruchomić pojazd, jeszcze przyspieszył. Ostatecznie zatrzymał motorower przy jednej z posesji i próbował uciekać pieszo, co uniemożliwili mu policjanci. Poinformowany o zatrzymaniu, agresję skierował na mundurowych, naruszając ich nietykalność cielesną. Krewki 32-latek został dowieziony do komisariatu i sprawdzony alkomatem. Badanie to wykazało, że miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mieszkaniec kcyńskiej gminy, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu na podwójnym gazie i niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Odpowie on także za przestępstwo przeciwko funkcjonariuszom.

Sprawa finał swój znajdzie w sądzie. Podejrzanemu, w myśl obowiązujących przepisów, grozi kara do 5 lat więzienia.

(KPP Nakło nad Notecią)