Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do 72 osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie  kujawsko - pomorskim

Zdjęcie aktualności Do 72 osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie  kujawsko - pomorskim fot. WRFM

Do 72 osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie  kujawsko - pomorskim. 30 marca wojewoda Mikołaj Bogdanowicz  poinformował o kolejnych 25 zarażonych osobach. Wśród nowych  zakażonych nie ma mieszkańców powiatów żnińskiego, nakielskiego i  mogileńskiego. 5 osób z województwa zostało wyleczonych. Wśród  pierwszych osób z Kujawsko - Pomorskiego, które wyzdrowiały jest  mieszkaniec powiatu nakielskiego.

Więcej w relacji Arkadiusza Majszaka.

Z kolei w Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby liczna zarażonych wzrosła o 30 osób. Są to mieszkańcy m.in. powiatów krotoszyńskiego, pilskiego, i czarnkowsko-trzcianeckiego. W poniedziałek wieczorem służby Wojewody Wielkopolskiego podały również informację o dwóch potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w powiecie obornickim. Są to osoby w średnim wieku. Kobieta w stanie dobrym przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu, a mężczyzna, również w stanie dobrym, w domowej izolacji. Oboje mieli kontakt z osobą zarażoną wirusem Sars-Cov2. Aktualnie w Wielkopolsce ponad 11 tysięcy osób jest poddanych kwarantannie. Kolejne prawie 7 tysięcy nadzorem epidemiologicznym.

(Maciej Januchowski)