Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do ośrodków pomocy społecznej z regionu trafiły pieniądze z puli walki z covidem

Zdjęcie aktualności Do ośrodków pomocy społecznej z regionu trafiły pieniądze z puli walki z covidem fot. WRFM

W ramach projektu „Stop Covid-19 bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” starostwo obornickie otrzymało niespełna 116 tysięcy złotych. Bezpośrednim dysponentem przekazanych środków jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.


Mówiła Joanna Piasecka – Stabla, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach.


Powiat chodzieski otrzymał na identyczny cel 240 960 złotych. Finansowe wsparcie trafi zatem do powiatowego centrum i Obywatelskiej Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy prowadzącej Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Rodzina” w Szamocinie, a także Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Studźcach
W ramach tego samego projektu grant w wysokości 61 293 złote trafił na konto gminy wiejskiej Wągrowiec.


Pieniądze można przeznaczyć między innymi na dodatki do wynagrodzeń dla asystentów rodziny, socjalnych pracowników, czy też środowiskowych opiekunek. Chodzi zatem o osoby, które wykonują swoje obowiązki w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi bądź rodzinami pieczy zastępczej. Dopuszcza się finansowanie zakupu testów na obecność koronawirusa oraz zaopatrzenie pracownika w środki ochrony indywidualnej.

(Cezary Kucharski)