Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do pięciu lat więzienia grozi 38-latkowi z gminy Gołańcz, który uciekał przed policją w pole rzepaku

Zdjęcie aktualności Do pięciu lat więzienia grozi 38-latkowi z gminy Gołańcz, który uciekał przed policją w pole rzepaku fot. KPP Wągrowiec

Do pięciu lat więzienia grozi 38-latkowi z gminy Gołańcz, który pomimo sądowego zakazu jechał na skuterze, po czym zaczął uciekać przed policjantami. Jak się okazało mężczyzna był pijany, a skuter, którym uciekał – skradziony. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Wtedy funkcjonariusze patrolujący teren gminy Gołańcz zauważyli nadjeżdżającego na skuterze mężczyznę, który nie miał na głowie obowiązkowego kasku. Gdy patrol wydał mu polecenie do zatrzymania kierujący zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Uciekinier po kilkudziesięciu metrach skręcił w polne drogi, a później wjechał bezpośrednio w pole rzepaku i kontynuował ucieczkę pieszo. "Dalszy pościg za mężczyzną był bardzo utrudniony, gdyż rzepak był na tyle wyrośnięty, że mężczyzna kładąc się w nim znikał z pola widzenia biorących udział w pościgu funkcjonariuszy" - wskazał Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Policjanci z Gołańczy zostali wsparci przez funkcjonariuszy z Damasławka i Wągrowca. "Rozpoczęto przeczesywanie pola. Mężczyzna, który położył się w polu zauważył zmierzających ku niemu policjantów. Rozpoczął dalszą ucieczkę, jednak bezskutecznie próbował wyrwać się funkcjonariuszom i stawiał daremny opór" - podkreślił policjant. 38-letni mieszkaniec gminy Gołańcz miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. Skuter, którym poruszał się mężczyzna został skradziony na terenie Niemiec. Pojazd nie posiadał badań technicznych i nie miał wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jak się okazało uciekający mężczyzna w ubiegłym roku odpowiadał za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policjantami. W związku z tym sąd nałożył na niego m.in. roczny zakaz prowadzenia pojazdów, który będzie obowiązywał zatrzymanego jeszcze przez kilka miesięcy.