Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do polowy grudnia gmina Oborniki ma obowiązek podpisać umowę na przebudowę dwudziestu przejść dla pieszych

Zdjęcie aktualności Do polowy grudnia gmina Oborniki ma obowiązek podpisać umowę na przebudowę dwudziestu przejść dla pieszych fot. WRFM

Do polowy grudnia gmina Oborniki ma obowiązek podpisać umowę na przebudowę dwudziestu przejść dla pieszych. Wpłynęły dwie oferty, które są w trakcie szczegółowej analizy przez komisję. Jeżeli kryterium oceny będzie tylko cena to tańsza opiewa na 738 tysięcy złotych. Druga jest o sto pięć tysięcy droższa.


Oborniccy samorządowcy pozyskali na ten cel pieniądze z tegorocznego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tylko i wyłącznie na poprawę bezpieczeństwa pieszych mogą wykorzystać nieco ponad 432 tysiące złotych. Koszt zaplanowanej przebudowy przejść dla pieszych przekracza pół miliona.


Co powinno się na nich zmienić? Otóż, przed zebrami zamontowane zostaną pasy ostrzegawcze, które pomogą porusza się osobom niedowidzącym.
Poza tym uszkodzone krawężniki przeznaczono do wymiany, a następnie do obniżenia. Zaplanowano przebrukowanie progów lub chodników. Pojawi się dedykowane oświetlenie, czyli z dodatkowymi słupami i oprawami, co polepszy widoczność. Będzie zasilanie oświetlenia. W pobliżu placówek oświatowych pojawią się piktogramy „Uwaga dzieci”.

(Cezary Kucharski)