Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Druga część książeczki traktującej o przeszłości Wągrowca jest już dostępna w Muzeum Regionalnym

Zdjęcie aktualności Druga część książeczki traktującej o przeszłości Wągrowca  jest już dostępna w Muzeum  Regionalnym fot. Muzeum Regionalne w Wągrowcu

Druga część książeczki dla całej rodziny, traktującej o przeszłości Wągrowca i aktualnych miejscach miasta, jest już dostępna w Muzeum Regionalnym. Przypomnijmy, że pierwsza część tej niezwykłej publikacji pt. "Kuba w drodze - Wujek z Wągrowca" została wydana w kwietniu. Przedstawione zostały tam wybrane wydarzenia z dziejów miasta. Opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia kota Kuby na dworzec kolejowy i podjęcia poszukiwań „wujka Jakuba”. Wędrując ulicami miasta, bohater rozwiązuje kolejne zagadki i poznaje jego historię.

O czym opowiada kolejna część publikacji mówi Marcin Moeglich z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Głównym celem powstania książek, jest zachęta dla dorosłych do czytania swoim pociechom, ale również by dzieci w inny sposób, np. kolorując ilustracje, na których są znane obiekty z miasta, czy rozwiązując ciekawe rebusy, miały możliwość, w prosty i przystępny sposób, poznawać jego historię.

Należy dodać, że z publikacją związana jest również seria wągrowieckich upominków “Opowieści o Wągrowcu”: na puzzlach, kubkach i magnesach znajdują się najbardziej charakterystyczne miejsca wpisujące się w tradycję i budujące nastrój Wągrowca. Obie książeczki i pamiątki są cały czas do nabycia w Muzeum Regionalnym.

(Alicja Tylkowska)