Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dwa wielkopolskie zespoły nadal reprezentują województwo w ekstraklasowych futsalowych

Zdjęcie aktualności Dwa wielkopolskie zespoły nadal reprezentują województwo w ekstraklasowych futsalowych fot. WRFM

Dwa wielkopolskie zespoły nadal reprezentują województwo w ekstraklasowych futsalowych, czyli piłkarskich rozgrywkach. Red Dragons Pniewy i GI Malepszy Futsal Leszno w zatrzymanym z powodu pandemii koronawirusa sezonie walczyły o prawo dalszej gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wiadomo, że do czerwca 2022 roku umowę sponsorką przedłużyła firma bukmacherska STS, która posiada zezwolenie wydane przez ministra finansów publicznych na urządzanie hazardowych zakładów.


W historii futsalowych rozgrywek w gronie 58 drużyn Futsal Ekstraklasy walczyło pięć wielkopolskich. Wcześniej przez dwa sezony grali Opale Gniezno. Mają na koncie wicemistrzostwo kraju. KS Gniezno próbował nawiązać do sukcesu „rodaków”, ale bez skutku. Dziewięć sezonów w elicie zagrali piłkarze Akademii Futsal Club Pniewy. W tym czasie trzy razy pod rząd wywalczyli złote medale. Wewnętrzne kłopoty zmusiły zarząd klubu do wycofania się z rozgrywek.


Powstały 15 lat temu pniewski Red Dragons kontynuuje tradycje akademików. Od sześciu lat gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. W przerwanym sezonie lokował się tuż przed strefą spadkową.


GI Malepszy Futsal Leszno istnieje od sześciu lat. Zgromadził tyle samo punktów, co Dragons jednak ukończył przerwane rozgrywki w grupie spadkowiczów. Prawdopodobnie obydwa wielkopolskie zespoły pozostaną w gronie najlepszych, co dla beniaminka z Leszna jest sukcesem. Nie wiadomo jak potoczą się losy tych ekip w nadchodzącym sezonie, ponieważ Ekstraklasa chyba będzie liczniejsza.

(Cezary Kucharski)