Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dwanaście grup teatralnych wzięło udział w dwudniowym Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych w Skokach

Zdjęcie aktualności Dwanaście grup teatralnych wzięło udział w dwudniowym Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych w Skokach fot. WRFM

Dwanaście grup teatralnych wzięło udział w dwudniowym Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych, który odbył się w Skokach. Zaprezentowali się młodzi artyści z: miejscowego przedszkola imienia Kubusia Puchatka, podstawówki imienia Adama Mickiewicza, szkoły z Jabłkowa i jej filii w Lechlinie oraz Rejowcu, świetlic w Potrzanowie i Skokach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.


Po okresie pandemicznej izolacji młodzież przedstawiła jakie zagrożenie niosą substancje psychoaktywne, czyli picie alkoholu, narkotyki, dopalacze. Spektakle dotyczyły również stosowania rówieśniczej i domowej przemocy.


Była mowa o istotnej roli przyjaźni, miłości, szacunku, niezależności, tolerancji bądź empatii, pielęgnowania dbałości o kondycję fizyczną i psychiczny spokój.
Opiekun potrzanowskiej świetlicy przygotował integracyjną zabawę andrzejkową. Oprócz młodych artystów pojawiły się zaproszone osoby niepełnosprawne.
Drugi dzień teatralnego przeglądu to występy w sali skockiej Biblioteki Publicznej. Tam młodzi ludzie wcielali się w role na deskach teatru z kurtynami.
Każdy opiekun i wszyscy aktorzy, a było ich ponad dwustu otrzymali przygotowane przez lokalnych samorządowców upominki.

(Cezary Kucharski)