Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dyrektorem Rogozińskiego Centrum Kultury ponownie wybrano Marcina Matuszewskiego

Zdjęcie aktualności Dyrektorem Rogozińskiego Centrum Kultury ponownie wybrano Marcina Matuszewskiego fot. WRFM

Dyrektorem Rogozińskiego Centrum Kultury ponownie wybrano Marcina Matuszewskiego. To muzyk, kompozytor, nauczyciel, współautor plenerowych widowisk w Murowanej Goślinie. W dorobku ma takie tytuły jak „Orzeł i Krzyż”, czy „Śpiący rycerze królowej Jadwigi”. Corocznie na ulicy Św. Marcina w Poznaniu wystawiane jest widowisko „Orszak Trzech Króli”, do którego skomponował muzykę. Dyrektor przywrócił do życia Rogozińską kulturę. W okresie pandemii przeniósł ją do Internetu.

Zapytaliśmy go o najbliższe plany.


Piosenka powstała w ubiegłym roku. Dotychczas gotowych jest 90 procent nagrań audio. W produkcji teledysku uczestniczą cztery gminy: Oborniki, Ryczywół, Rogoźno oraz Kwilcz z powiatu międzychodzkiego.


Pierwsze klapsy wideo nagrano na poznańskim stadionie Inea. Kolejne będą wykonane w salach poznańskiego teatru muzycznego. Ich realizacją zajmuje się mieszkaniec Rogoźna Wiesław Zieliński.


Ważnym projektem, który powinien zostać w najbliższym czasie przywrócony jest cykl filmów „Twarze Rogozińskiej ziemi”.


Przyszłościowym pomysłem Matuszewskiego jest promowanie lokalnych artystów poprzez nagrywanie płyt o treści powiązanej z Rogoźnem. Celem jest wydanie albumu.

(Cezary Kucharski)