Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dzieci bawiły się bez opieki na zamarzniętym jeziorze

Zdjęcie aktualności Dzieci bawiły się bez opieki na zamarzniętym jeziorze fot. WRFM

Czworo dzieci bawiło się bez nadzoru dorosłych na zamarzniętym Jeziorze Łęgowskim. Kiedy zauważyli to dorośli zaalarmowali policję. Nieletni w wieku 10-12 lat nie reagowali na wezwania mężczyzny, by zeszły z lodu na brzeg. Funkcjonariusze, zostali jednak odwołani, ponieważ dzieci po chwili od wykonania telefonu przez mieszkańca Łęgowa uciekły. Mundurowi apelują jednak, by uświadomić swoje pociechy w kwestii niebezpieczeństw związanych z zamarzniętymi akwenami i wchodzeniem na lód.

- Takie zachowanie nie jest żadnym aktem odwagi, tylko kompletnego braku wyobraźni, że taka zabawa może zakończyć się utonięciem – piszą na swojej stronie wągrowieccy policjanci.

Kilkudniowe mrozy nie są wystarczające, by lód był na tyle wytrzymały, by utrzymać nas na powierzchni. Ostatnio lód załamał się pod dwoma 16-latkami, które w Poznaniu weszły na zamarznięty staw. Dzień przed tym zdarzeniem w tej samej okolicy doszło do utonięcia 21-latka. Mężczyzna spacerował po stawie ze swoim psem, kiedy załamał się pod nim lód.

(Maciej Januchowski)