Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Fundacja Chlorofil, organizacje Electro System i Eko Punkt przygotowała ósmą edycję ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Zdjęcie aktualności Fundacja Chlorofil, organizacje Electro System i Eko Punkt przygotowała ósmą edycję ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” fot. WRFM

Fundacja Chlorofil, organizacje Electro System i Eko Punkt przygotowała ósmą edycję ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Od piętnastego stycznia do walki o zwycięstwo ruszyli uczniowie klas od czwartej do szóstej szkół podstawowych. Każdy powinien zaprezentować w społecznościowych mediach film o znaczeniu recyklingu używanych Artykułów Gospodarstwa Domowego. Drugie zadanie to zaprojektowanie i wykonanie planszowej gry na temat selektywnego zbierania i recyklingu wykorzystanych opakowań.

Mówiła Agnieszka Oleszkiewicz, Koordynatorka projektu z ramienia Fundacji Chlorofil.

Projekt promuje utrwalanie świadomości ekologicznej poprzez korzystanie z technologii informatycznych. Ważnym elementem jest zapoznanie uczestników z zasadami postępowania podczas recyklingu naturalnych surowców niezbędnych do produkcji tychże technologii. Nie mniej istotne jest podejmowanie nowych, oczywiście bardziej ekologicznych działań dobrych dla środowiska. Kryteriami oceny pracujących w małych grupach uczniów jest nie tylko przyswojenie konkretnej wiedzy, ale i oryginalność podjętego tematu. Dodatkowo powinni nauczyć się jak dobrze funkcjonować w grupie. Zwycięska ekipa przez pół dnia będzie uczestniczyć w studyjnym wyjeździe o tematyce recyklingu. Poza tym członkowie ekozespołów, którzy uzyskali najwięcej punktów otrzymają tablety. Pomoce dydaktyczne trafią do dwóch najlepszych szkół. Od piętnastego stycznia do trzeciego marca odbędzie się rozgrywka internetowa. Uczniowie powalczą o punkty w aplikacjach Liga Elektrorecyklingu oraz Przyjaciele Recyklingu.

(Cezary Kucharski)