Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

"GaszynChellange" w wykonaniu strażaków z Gołańczy

Zdjęcie aktualności fot. WRFM

Druhowie z ochotniczej jednostki straży pożarnej w Gołańczy biorą udział w szeroko zakrojonej internetowej akcji charytatywnej pod nazwą „GaszynChallenge”. W ten sposób pomagają choremu Wojciechowi Howisowi. Ten osiemnastolatek mieszkający niedaleko Łodzi cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.


Strażacka pomoc polega na wykonaniu dziesięciu pompek w ciągu 48 godzin oraz przelaniu pieniędzy na stworzony w tym celu rachunek bankowy. Osoba, która zaliczy ćwiczenie wpłaca dla Wojtka co najmniej pięć złotych. Kto nie zdoła tego zrobić płaci minimum dziesięć złotych. Filmik potwierdzający wykonanie pompek wysyłany jest do organizatorów z dopiskiem „GaszynChallenge”.


To inna forma pomocy niż dotychczas praktykowane często o zabarwieniu artystycznym. Kto przystąpił do akcji nominuje trzech kolejnych potencjalnych uczestników, a ci następnych. W ten sposób tworzy się łańcuszek dobrych uczynków. Gołanieccy druhowi nominowali innych przedstawicieli służb mundurowych. Być może w najbliższym czasie „pompować” będą policjanci, zawodowi strażacy z całego powiatu wągrowieckiego.

(Cezary Kucharski)