Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gmina Trzemeszno. Mieszkańcy Jastrzębowa wzięli się za porządki na zaniedbanym i zarośniętym cmentarzu

Zdjęcie aktualności Gmina Trzemeszno. Mieszkańcy Jastrzębowa wzięli się za porządki na zaniedbanym i zarośniętym cmentarzu fot. Trzemeszno24.info

Mieszkańcy Jastrzębowa w gminie Trzemeszno wzięli się za porządki na zaniedbanym i zarośniętym cmentarzu. Jest to jedna z dwóch nekropolii na terenie sołectwa, na której kiedyś odbywały się pogrzeby zmarłych mieszkańców wyznania ewangelickiego. W ramach prac wycięto krzewy i wstępnie uporządkowano teren. Podczas prac odkryto kilka płyt z czytelnymi inskrypcjami. Mieszkańcy chcą dalej porządkować teren cmentarza i liczą na to, że do prac włączy się gmina.

Jak podkreślają w rozmowie z portalem Trzemeszno24.info „nie ma dla nich znaczenia narodowość czy wyznanie tam spoczywających. To byli tacy sami mieszkańcy jak my, którzy tu żyli i pracowali”.

To nie pierwsza i nie ostatnia inicjatywa mieszkańców Jastrzębowa. Wcześniej sami uporządkowali teren wokół stawu czy części gminnej działki, na której chcieliby postawić wiatę. Inwestycja miałaby być sfinansowana z sołeckiego budżetu.

(Maciej Januchowski)