Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gminy z Pałuk i północnej Wielkopolski gotowe są przyjąć uchodźców z Ukrainy

Zdjęcie aktualności Gminy z Pałuk i północnej Wielkopolski gotowe są przyjąć uchodźców z Ukrainy fot. FB/ Jarosław Berendt

Rosyjskie wojska przekroczyły granicę okupowanego Krymu i wjechały na teren Ukrainy - poinformowała w czwartek ukraińska straż graniczna.

Władze Poznania zadeklarowały, że przyjmą uchodźców, którzy bedą chcieli przekroczyć granice Polski. Dziś wszyscy musimy okazać Ukraińcom solidarność i pomoc - napisał w mediach społecznościowych Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Dla uchodźców z Ukrainy przygotowywane są miejsca w ośrodku szkolenia policji w Kiekrzu. Wcześniej wojewodowie skierowali do włodarzy miast prośby o wskazanie miejsc, w których mogą być zakwaterowani potencjalni uchodźcy. Miejsca te mają być gotowe w ciągu 48 godzin od zgłoszenia zapotrzebowania np. przez władze centralne. Listę dostępnych zasobów przekazali włodarze gmin z regionu.

Słowa wsparcia dla Ukraińców skierowali na swoich profilach w mediach społecznościowych m.in. burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt i wójt Mieściska, Przemysław Renn.

(Maciej Januchowski)