Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gołańcz. Pierwsze spotkanie stowarzyszenia "Ciche marzenia"

Zdjęcie aktualności Gołańcz. Pierwsze spotkanie stowarzyszenia fot. WRFM

W gołanieckiej świetlicy środowiskowej ma siedzibę Centrum Wspomagania Rodziny. Tam odbyło się pierwsze spotkanie około 30 członków Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawny, Ich Rodzin i Opiekunów „Ciche marzenia”. Jest to zarejestrowana w listopadzie ubiegłego roku grupa ludzi, która postawiła sobie za cel ułatwiać życie tym, którzy tego najbardziej potrzebują.


Mówiła Teresa Kluj, prezes stowarzyszenia.


W spotkaniu oprócz pani prezes wzięły udział członkinie zarządu: Regina Knopińska, Joanna Marmurowicz oraz Renata Kawalec. Z Damasławka przyjechała Joanna Szyperska, prezes zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Iskra Nadziei, która służyła i słuzy merytoryczną wiedzą. Obecna była Magdalena Kubisiak przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.
Do utworzenia stowarzyszenia doszło między innymi w wyniku współpracy osób działających niegdyś w Rodzicielskim Forum Wsparcia z tym poznańskim ośrodkiem. Poza tym gmina prowadzi program osłonowy dotyczący rehabilitacji dzieci i młodzieży stąd informacje o niepełnosprawnych potrzebujących pomocy.


Na spotkaniu opracowano plan działania na bieżący rok. Dopracowana została pełna wymagana dokumentacja. Dyskutowano o sprawach dotyczących finansowania działalności. Jako, że stowarzyszenie może być dofinansowane z samorządowej kasy burmistrz Mieczysław Durski, sekretarz Urszula Wierzbicka oraz skarbnik Edyta Konieczna, jako jego członkowie zadeklarowali finansową pomoc. Zarząd liczy na udział sponsorów, ponieważ jak zapewnia prezes w Gołańczy ludzi dobrej woli nie brakuje. Pieniądze będą również pochodzić ze składek członkowskich.


W czerwcu stowarzyszenie pomoże w organizacji cyklicznych wielkich imprez pod hasłami „Jesteśmy tacy sami” oraz „Dzień integracji”. Obydwie przygotowywane w ramach obchodów „Dni ziemi gołanieckiej”.

(Cezary Kucharski)

.