Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gołanieccy sztangiści wrócili z krajowych mistrzostw z medalami

Zdjęcie aktualności Gołanieccy sztangiści wrócili z krajowych mistrzostw z medalami fot. WRFM

Fenomenalnie spisali się gołanieccy sztangiści w mistrzostwach krajowego zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w Zamościu. Klaudiusz Zoracki wywalczył złoty, a Marcelina Woźniak brązowy medal. Róża Włodarczyk poprawiła na pomoście wszystkie swoje rekordy życiowe.

Reprezentant Zamku Gołańcz zdobył złoty medal w kategorii zawodników do 17 roku życia i wadze do 55 kilogramów. Podrzucił 82 kilogramy, a wyrwał siedemdziesiąt.

Jego klubowe koleżanki mają dopiero po trzynaście lat, ale były równie dobrze przygotowane do mistrzowskiego turnieju. Marcelina brązowy krążek zdobyła podrzucając 41 kilogramów. Wyrwała o dziesięć mniej. Medal połączyła z poprawieniem kompletu życiówek. Róża pokazała się z równie dobrej strony. Medalu wprawdzie nie wywalczyła, ale szósta pozycja w zestawieniu z pobiciem wszystkich życiowych rekordów jest doskonałym wynikiem. Młodziutkie sztangistki są debiutantkami na ogólnopolskich arenach podnoszenia ciężarów.