Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Grozi nam, że zmartwychwstanie Chrystusa nas nie dotyka, nie wyzwala – mówił w Wielką Sobotę Prymas Polski

Zdjęcie aktualności Grozi nam, że zmartwychwstanie Chrystusa nas nie dotyka, nie wyzwala – mówił w Wielką Sobotę Prymas Polski fot. Maciej Januchowski

Katolicy na całym świecie świętowali Zmartwychwstanie Pańskie. Późnym wieczorem w Wielką Sobotę w kościołach odbywały się uroczystości Wigilii Paschalnej. Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zaznaczył w homilii, że prawdę o tym, że Jezus żyje, trzeba dziś szczególnie często przypominać.

Zachęcał też, by tą prawdą dzielić się z innymi, by nie zatrzymywać jej dla siebie, ale jak kobiety biegnące od grobu, odważnie dzielić się swoją wiarą, swoją nadzieją, przedzierając się przez skorupę lęku, uprzedzeń i niezrozumienia. Przebijając do serc ludzi wątpiących i zagubionych.  

Z kolei podczas mszy rezurekcyjnej Prymas zachęcał, aby radosną nowiną o zmartwychwstaniu Jezusa się dzielić,  może nawet dziś takimi słowami się przywitać: „On żyje!” Dobre nowiny mają przecież – mówił – moc przemieniać paraliżujący nas lęk w ufność, rozpacz w nadzieję, pustkę, która nas zżera, w życie. Są więc dla nas nie tylko radością, ale i misją, są posłaniem, szczególnie dziś, gdy tak bardzo nam ich potrzeba.

(Maciej Januchowski, archidiecezja.pl)