Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Jubileusz 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża świętowano w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Jubileusz 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża świętowano w Wągrowcu

Jubileusz 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzono uroczyście w niedzielę w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Była to doskonała okazja, aby wyróżnić i odznaczyć najbardziej zaangażowanych krwiodawców oraz działaczy, popularyzujących honorowe dawstwo krwi. W uroczystości, oprócz zasłużonych krwiodawców, wzięli udział licznie zaproszeni goście, a wśród nich m.in. burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak oraz przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych i odznaczonych osób znalazły się między innymi panie: lek. med. Wioleta Kaczmarek z Wągrowca i lek. med. Anna Stadniczenko z Wągrowca, które są czynnie zaangażowane w promowanie honorowego dawstwa krwi i szpiku. Otrzymały one z rąk burmistrza Jarosława Berendta miejskie medale pamiątkowe wybite z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Z kolei Zarząd Powiatu Wągrowieckiego wyróżnił „Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego” Tadeusza Nowakowskiego z Gołańczy i Krzysztofa Piechowiaka z Chawłodna za oddanie powyżej 30 litrów krwi, które wręczył Tomasz Kranc, starosta wągrowiecki.