Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Jutro Święto Niepodległości. W regionie zaplanowano większe i mniejsze uroczystości

Zdjęcie aktualności Jutro Święto Niepodległości. W regionie zaplanowano większe i mniejsze uroczystości fot. WRFM

Jutro Narodowe Święto Niepodległości. W wielu miejscach zaplanowano większe i mniejsze uroczystości oraz wydarzenia towarzyszące. W Wągrowcu tradycyjnie o 9.30 odbędzie się msza w intencji Ojczyzny w Klasztorze ojców Paulinów. Potem obchody przeniosą się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tam zostaną złożone kwiaty i znicze, a także nastąpi uroczyste wciągniecie polskiej flagi na maszt. Kolejny punkt odbędzie się przed budynkiem wągrowieckiego magistratu, gdzie Chór No Name zaprezentuje program artystyczny.

Powiat Wągrowiecki po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". W czwartek o godz. 12.00 przed Starostwem Powiatowym w Wągrowcu odbędzie się akcja wspólnego śpiewania Hymnu Narodowego. Do akcji przyłączają się m.in. motocykliści, którzy 11 listopada wezmą udział w 4. Patriotycznym Rajdzie Powiatowym.

Uroczystości gminy Wągrowiec odbędą sie w Łeknie. Na godzinę 10.30 zaplanowano uroczystośc przed GOK-iem. Później złożone zostaną kwiaty przy tablicy pamiątkowej kom. Czarneckiego. O 11.00 odbędzie się msza za Ojczyznę oraz występ Pałuckiego Chóru Kameralnego.

W Mogilnie jutro poza mszą odbędzie się również złożenie kwiatów na cmentarzu. W ramach obchodów Święta Niepodległości w niedzielę zaplanowano koncert chóru Hementus w Magazynie Zbożowym.

Gmina Żnin ogranicza do minimum uroczystości. O godzinie 10.00 zaplanowano mszę w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a godzinę później uroczystość przy Pomniku Walki i Męczeństwa.

W Szubinie już tradycją stała się Wieczornica Patriotyczna, która odbywa się dzień przed 11 listopada. Wydarzenie zaplanowano dziś na godzinę 17.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Jutro o 10.00 msza w kościele św. Andrzeja Boboli, następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności. O godzinie 11.45 w Zamościu odsłonięty zostanie mural, a godzinę później odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem Walk i Męczeństwa Powstańców Wielkopolskich w Zamościu. Na godzinę 13.00 zaplanowano marszobieg z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Trasa biegnie ulicą Winnica, a start ulokowany jest przy jednym z marketów na skrzyżowaniu ulicy Winnica i Kcyńskiej.

Na koniec jeszcze Kcynia. Tam poza głównymi uroczystościami na Rynku oraz mszą na godzinę 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki zaplanowano inscenizacje pod tytułem „Dotyk Katynia”.

(Maciej Januchowski)