Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kapsułę czasu zamurowali nauczyciele i uczniowie wągrowieckiego Zespołu Szkół nr 1

Zdjęcie aktualności Kapsułę czasu zamurowali nauczyciele i uczniowie wągrowieckiego Zespołu Szkół nr 1 fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Kapsułę czasu zamurowali w rygorze sanitarnym nauczyciele i uczniowie wągrowieckiego Zespołu Szkół nr 1 w murach placówki. Tablicę pamiątkową przytwierdzili wicedyrektorzy. Stało się to w obecności starosty Tomasza Kranca. Akt ma upamiętnić jubileusz stulecia istnienia szkoły. Jednocześnie wydarzenie było punktem kulminacyjnym rocznicowych obchodów, które zaplanowano pod hasłem „Historią inspirowani”.


W kapsule złożono przedmioty związane z działalnością placówki, apel do przyszłych pokoleń i materiały związane z powiatem. Dokument oprócz starosty podpisali dyrektor zespołu Zbigniew Smoliński, przedstawiciele rady samorządu uczniowskiego Cezary Cieślak i Jakub Kozubek, jak również Martyna Nawrocka, czyli autorka „Przesłania do potomnych” wyróżnionej pracy konkursowej.


Zaplanowane imprezy jubileuszowe z powodu pandemii przekładano począwszy od marca ubiegłego roku. Odbyła się jednak uroczysta rada pedagogiczna z prezentacją multimedialną. W prasie pojawił się artykuł o historii placówki. W części artystycznej studniówki także do niej nawiązano. Redagowano w językach obcych kartki informacyjne. Wysyłano je do szkól z całego świata.


W ogrodach szkolnych w ramach jubileuszowych obchodów stworzono strefę relaksu, czyli „kawiarenkę pod chmurką”. Ma utrwalać świadomość ekologiczną. W projekt zaangażowała się rada rodziców i słuchaczy.


W rocznicowe działania zaangażował się Szkolny Klub Wolontariatu „Dar Życia” organizując teleturniej Milionerzy. Nauczyciele przeprowadzili grę miejską „Śladami historii Szkoły – Poszukiwania Gigantycznej Kapsuły Czasu”. Rozstrzygnięto konkurs pod hasłem „Zostań autorem słów hymnu szkoły!” Zwycięskie dwanaście tekstów to kanwa szkolnego hymnu. Społeczność szkolna przemaszerowała z kijkami Nordic Walking sto kilometrów na stulecie szkoły.

(Cezary Kucharski)