Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kibice Lecha Poznań, pasmanterie i zwykli mieszkańcy. Wszyscy pomagają jak mogą szpitalom w trudnej sytuacji

Zdjęcie aktualności Kibice Lecha Poznań, pasmanterie i zwykli mieszkańcy. Wszyscy pomagają jak mogą szpitalom w trudnej sytuacji Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Nie można biernie czekać i nic nie robić – mówią zgodnie ci, którzy będąc w domu w związku z epidemią koronawirusa wzięli się do pomocy medykom. Wśród nich są kibice Lecha Poznań, którzy postanowili zorganizować zbiórkę wody oraz innych potrzebnych środków dla pracowników szpitali. Do placówek nie tylko w Poznaniu, ale i okolicznych miejscowościach dostarczane są od tygodnia m.in. woda, środki dezynfekujące, rękawiczki czy żywność. Kibicom udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych za które zakupiono 650 kombinezonów, 120 par gogli, 121 przyłbic czy 15 specjalistycznych termometrów bezdotykowych. Zbiórka trwa nadal i na bieżąco będą dokonywane zakupy.

W internecie zbierane są również środki przez organizacje pozarządowe. Jedną z nich jest ogólnopolska zbiórka na walkę z COVID 19 organizowana przez Fundację Się Pomaga. Zebrano już ponad 15 milionów złotych, a suma ca ciągle rośnie. Organizacja za zebrane pieniądze sfinansuje niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Pierwsze zamówienia już zrealizowano.

Z propozycją pomocy wychodzą również punkty gastronomiczne. Zmęczeni medycy mogą się posilić po lub w trakcie dyżuru np. w restauracji Konoba. Ich właściciele przygotowują dla służb medycznych posiłki za pół ceny i dowożą gratis.

W Wągrowcu chętni ruszyli do szycia maseczek. Te, które wychodzą spod ręki pani Ewy Berełkowskiej i jej córek trafią do szpitala, lekarzy pediatrów, ale i osób prywatnych. Z kolei szefowie Pasmanterii S.K. oraz Firany Aliny zadeklarowali chęć szycia maseczek, jednak proszą mieszkańców regionu o zakup materiałów na ten cel. Potrzebna jest fizelina i bawełna. Te można dostarczać do siedziby pasmanterii przy ulicy Bydgoskiej 12.

(Maciej Januchowski)