Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kiedy dziecko coś zepsuje finansowo odpowiada rodzic – przypominają wągrowieccy policjanci

Zdjęcie aktualności Kiedy dziecko coś zepsuje finansowo odpowiada rodzic – przypominają wągrowieccy policjanci Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Spalony kosz na odpady, wybite szyby w oknach nieczynnego ośrodka wczasowego, złamany stół w altanie, pęknięte lustro na placu zabaw, czy bazgroły na ścianie przystankowej. To kilka ostatnich postępowań prowadzonych w kwietniu przez policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii. Podsumowanie opublikowała na swojej stronie internetowej wągrowiecka policja.

Jak się okazuje wśród sprawców aktów wandalizmu są nawet 10- i 11- i 12-latkowie. Niektóre szkody są na niskie kwoty, jednak zdarzają się takie, które mogą słono kosztować rodziców. Tak było w przypadku piątki dzieci, które zniszczyły lustro na placu zabaw w Gołańczy. Dzieci wpadły na pomysł aby wbiegać i odbijać się ciężarem swojego ciała od wypukłego lustra. To sprawiło, że ono pękło. Jego koszt to 6 tysięcy złotych. Jak informują policjanci każdorazowe akty wandalizmu dokonane przez dzieci przekazywane są do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

(Maciej Januchowski)