Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kilkuletni projekt geodezyjny i kartograficzny powiatów północnej Wielkopolski zakończony

Zdjęcie aktualności Kilkuletni projekt geodezyjny i kartograficzny powiatów północnej Wielkopolski zakończony fot. WRFM

Kilkuletni projekt pod hasłem „Cyfryzacja powiatowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatów: Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Pilskiego, Wągrowieckiego i Złotowskiego” dobiegł końca. Wydano na ten cel ponad siedem milionów złotych w tym z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego mniej więcej 5,6 miliona.


W ramach projektu złotowscy samorządowcy zakupili sprzęt informatyczny z oprogramowaniem. Zintegrowali bazy danych z nowym oprogramowaniem. Wdrożyli zdalną obsługę interesantów w różnych dziedzinach. Dokonali skanowania geodezyjnych zasobów. Powstała również baza danych ewidencji sieci uzbrojenia terenu w Okonku.


W trakcie realizacji zadania prowadzona była akcja promocyjna, działania wspierające w zakresie nadzoru technicznego usług zewnętrznych, a także szkolenia w tematach administrowania sprzętem i obsługi oprogramowania.


Powiatowy geodeta Piotr Lenartowicz na portalu złotowskie.pl wyjaśnił, że było to bardzo pracochłonne zadanie, ale znacznie ułatwi petentom dostęp do niezbędnych dokumentów. Chodzi również o podmioty wykonujące zadania publiczne, czyli między innymi gminy, Lasy Państwowe, zarządy dróg.

(Cezary Kucharski)