Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Koła gospodyń wiejskich mogą występować o dofinansowanie działalności

Zdjęcie aktualności Koła gospodyń wiejskich mogą występować o dofinansowanie działalności fot. WRFM

Koła gospodyń wiejskich mogą występować o dofinansowanie działalności. Zrobi to Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która czeka na wnioski do końca września i ma do rozdysponowania 40 milionów złotych.


Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zarejestrowanie koła w prowadzonym przez nią Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Figuruje tam ponad dziewięć tysięcy podobnych organizacji z czego 1 414 wielkopolskich.


Kto oraz ile pieniędzy dostanie zależy od liczebności koła. Jeżeli zapisanych jest nie więcej niż 30 członków, to agencja może przekazać maksymalnie trzy tysiące. Dla organizacji liczących od 31 do 75 osób przewiduje się czterotysięczną dotację. Pozostałe koła mogą liczyć na pięć tysięcy złotych.


Warto wiedzieć, że koła mające osobowość prawną dającą możliwość prowadzenia działalności gospodarczej i dostępu do rządowych dofinansowań mogą tworzyć się nie tylko na wsiach. Mają prawo powstawać w miastach do pięciu tysięcy mieszkańców i położonych tam sołectwach.


Złożone do końca sierpnia wnioski opiewają na mniej więcej 29 milionów złotych. Wobec tego do rozdysponowania pozostało jedenaście.

 

(Cezary Kucharski)