Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu wągrowieckiego uczestniczyły w finale konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki regionów”

Zdjęcie aktualności Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu wągrowieckiego uczestniczyły w finale konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki regionów” fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Koła Gospodyń wiejskich z Morakowa i Kobylca brały udział w Wojewódzkim finale XX edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki regionów”, który odbył się na terenie gminy Dobra w powiecie tureckim. Kulinarne zmagania odbyły się w minioną sobotę. KGW Kobylec wzięło udział w konkursie na potrawę, po raz pierwszy startując w "Smakach Regionów". Panie przygotowały potrawę wielkopolską, ale przygotowaną typowo po pałucku, czyli zuptówkę i szare kluchy z marchwią na gęsto. Niestety dania nie zdobyły żadnej nagrody. Z kolei członkinie KGW Morakowo otrzymały dwa wyróżnienia. za galart zimne nóżki oraz za rogaliki Pałuckie z wiśnią. Zgłosiły także dwa produkty do nagrody Perła, z czego jeden z nich - rybne klopsiki w zalewie octowej otrzymały nominację do tej ogólnopolskiej nagrody. Konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki regionów" organizowany przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa wielkopolskiego.

(Maciej Januchowski)