Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Koleje Wielkopolskie podniosły ceny biletów. Dla pasażerów podwyżka była zaskoczeniem

Zdjęcie aktualności Koleje Wielkopolskie podniosły ceny biletów. Dla pasażerów podwyżka była zaskoczeniem fot. Maciej Januchowski

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy Koleje Wielkopolskie wprowadziły podwyżkę cen za bilety. Pasażerowie, którzy po niedzielnej korekcie rozkładu kolejowego kupowali bilety nową cenę zostali zaskoczeni. Jeszcze do soboty bilet jednorazowy na trasie Wągrowiec - Poznań kosztował 20 zł 50 gr, a od niedzieli trzeba zapłacić za przejazd 21 zł 10 gr. Wielu pasażerów było zaskoczonych, bo o podwyżkach nic nie słyszeli. Próżno było też szukać komunikatów na stronie Kolei Wielkopolskich. Przewoźnik w odpowiedzi na pytania portalu epoznan.pl tłumaczy, że wzrost cen spowodowany był podniesieniem ich przez Polregio, z którym Koleje Wielkopolskie mają podpisane porozumienie. Dzięki niemu obaj przewoźnicy honorują swoje bilety. Choć na trasie Poznań - Wągrowiec - Gołańcz pociągi Polregio nie kursują, to mieszkańcy korzystający z tej relacji w kwestii podwyżek dostali rykoszetem.

Poprzednia podwyżka i to najwyższa od 20 lat nastąpiła 1 sierpnia. Natomiast w październiku Koleje Wielkopolskie zlikwidowały promocje, z których korzystali pasażerowie, a były to "Ty i raz, dwa, trzy" czyli 30% zniżki dla wspólnie podróżujących na drugą, trzecią i czwartą osobę oraz "Karta wielkopolska", która pozwalała na zakup biletów jednorazowych czy okresowych o 30% taniej.

(Maciej Januchowski)