Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejne środki na rozwój infrastruktury drogowej w Wielkopolsce. Gmina Wągrowiec, Złotów i Damasławek z dofinansowaniami

Zdjęcie aktualności Kolejne środki na rozwój infrastruktury drogowej w Wielkopolsce. Gmina Wągrowiec, Złotów i Damasławek z dofinansowaniami fot. WUW Poznań

Do wielkopolskich samorządów trafiają kolejne środki na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. We wtorek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z samorządami w Starostwie Powiatowym w Szamotułach oraz w Urzędzie Miasta w Wyrzysku.

Wśród gmin, które otrzymały pieniądze są gmina Wągrowiec na przebudowę ulicy Cedrowej wraz z infrastrukturą techniczną w Kobylcu. Kwota dofinansowania to ponad 683 300 złotych. Powiat złotowski otrzyma ponad 2 miliony 127 tysięcy na dwa zadania. Będą to przebudowa drogi powiatowej na odcinku Złotów-Nowy Dwór oraz przebudowa drogi na odcinku Kleszczyna- Skic- do skrzyżowania na Górkę Klasztorną. Gmina Złotów przebuduje drogę w miejscowości Kamień. Otrzymała na to zadanie ponad 314 684 zł. Gmina Damasławek otrzymała ponad 427 063 zł dofinansowania do budowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kozielsku.

W edycji programu na rok 2022 do Wielkopolski trafiło ponad 234 mln zł. Od 2016 roku do województwa wielkopolskiego w ramach programu został przekazany ponad miliard złotych na dofinansowanie infrastruktury drogowej.

(opr. M. Januchowski)