Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Konkurs pod hasłem „Małe Wielkie Recytacje” odbył się w Łeknie

Zdjęcie aktualności Konkurs pod hasłem „Małe Wielkie Recytacje” odbył się w Łeknie fot. WRFM

Konkurs pod hasłem „Małe Wielkie Recytacje” odbył się w Łeknie. Uczestników oceniała komisja w składzie: Krystyna Urbańska (wiceprzewodnicząca rady powiatu wągrowieckiego), Teresa Rożek (eks dyrektor szkoły w Łeknie) oraz Romana Ptak (polonistka i starszy bibliotekarz z Łekna).


W najmłodszej kategorii najlepsza okazała się Hanna Paszek, czyli uczennica miejscowej podstawówki. Gabriela Patelska (Popowo Kościelne) oraz Łukasz Kitkowski z Morakowa zajęli kolejne loakty. Wyróżnienia trafiły do Leny Krachel z Morakowa, Lilianny Komasy (Łekno) i Nikoli Kaczmarczyk (placówka w Popowie Kościelnym).


W kategorii klas pierwszych i drugich uznanie jury zyskał Kacper Kilarski (Mieścisko). Gracjan Konieczny z Jabłkowa oraz Ignacy Łochowicz wągrowiecka szkoła imienia Marii Konopnickiej uzupełnili najlepszą trojkę. Na wyróżnienie zasłużyli Amelia Politowska z Łekna i Pola Strzelecka z Wiatrowa.


Organizatorzy przygotowali dla wszystkich dyplomy oraz upominki, rywalizowali reprezentanci dziesięciu miejskich i gminnych placówek.

(Cezary Kucharski)