Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kościoły w czasie pandemii powinny być zamknięte. Większość z nas nie zamierza uczestniczyć w mszach podczas Wielkanocy

Zdjęcie aktualności Kościoły w czasie pandemii powinny być zamknięte. Większość z nas nie zamierza uczestniczyć w mszach podczas Wielkanocy fot. WRFM

Kościoły pomimo pandemii koronawirusa i rosnącej liczby zakażeń pozostają otwarte. Co prawda rząd nałożył ograniczenia, jednak wielokrotnie w ostatnim czasie pojawiały się informacje, że nie wszędzie zasady te są przestrzegane. Zapytaliśmy mieszkańców Pałuk i północnej Wielkopolski, czy świątynie powinny zostać zamknięte.

Aktualnie w kościołach obowiązuje limit jednej osoby na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości 1,5 metra. Ponadto należy mieć na twarzy maseczkę, która zakrywa usta i nos.

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak w swoim dekrecie przypomniał, że udzielił dyspensy od uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i świątecznych. Dotyczy ona wiernych z archidiecezji gnieźnieńskiej. Ponadto metropolita gnieźnieński zaleca udział we mszach w formie transmisji. Niedzielne msze emitowane są m.in. Na antenie Waszego Radia FM w niedzielę, o godzinie 9.00.

(Maciej Januchowski)