Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kujawsko – Pomorska e-Szkoła nadaje mimo wakacji

Zdjęcie aktualności Kujawsko – Pomorska e-Szkoła nadaje mimo wakacji fot. Szymon Zdziebo tarantoga.pl

Kujawsko – Pomorska Szkoła Internetowa nadaje mimo wakacji. Pomysł na zajęcia prowadzone przez pedagogów narodził się podczas wybuchu epidemii koronawirusa. Wtedy też we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu marszałek województwa uruchomił internetową szkołę. Jednak dla tych uczniów, którym mało jest nauki i w wakacje chcą poszerzać swoją wiedzę zajęcia w e-Szkole prowadzone są również teraz. I ta na przykład w miniony czwartek znalazły się między innymi rozważania o miłości, cotygodniowe spotkanie z historią biletów i komunikacji miejskiej, warsztaty szybkiego zapamiętywania matematycznych wzorów, wycieczka on-line po średniowiecznym Toruniu i gra w krykieta dla całej rodziny.

Mówił Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Piotr Całbecki, który zapewnia, że e-Szkoła będzie funkcjonowała również w czasie kolejnego roku szkolnego.

W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej pracowało 40 nauczycieli, którzy przeprowadzili do tej pory 850 lekcji. Co ważne uczniowie mogli brać w zajęciach czynny udział. Mówi Sławomir Żebrowski, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej w serwisie Youtube.

(Maciej Januchowski)