Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Lasy w lecie przyciągają wielu turystów i przyrodników. Warto znać zasady związane m.in. z biwakowaniem

Zdjęcie aktualności Lasy w lecie przyciągają wielu turystów i przyrodników. Warto znać zasady związane m.in. z biwakowaniem fot. WRFM

Lasy w lecie przyciągają wielu turystów i przyrodników. Piękne krajobrazy, często czyste jeziora, czy obfite skarby runa leśnego, to cele takich wycieczek. Ogólnie nie ma zakazu, by las odwiedzić i spędzić tam miło czas, ale należy pamiętać, że las nie jest naszą własnością i jesteśmy tam gośćmi. O tym, czy czas tam spędzony będzie owocny i dobry, decyduje, w głównej mierze, nasze zachowanie, dlatego warto przyswoić sobie kilka zasad, które obowiązują na tym zielonym terenie.

Mówi Barbara Thomas-Trybus, rzecznik nadleśnictwa.

Jednocześnie przypominamy, że cały czas - bezterminowo - trwa akcja "Zanocuj w lesie", gdzie chętni mogą w lesie rozłożyć namiot i urządzić niewielki biwak.

Nadleśnictwo Durowo zachęca równiez do pobrania specjalnej aplikacji Banku Danych o Lasach, która pomijając wiele przydatnych funkcji, także informacyjnych, jest w stanie pokazać, gdzie się znajdujemy, czy wyszukać miejsce, które chcielibyśmy odwiedzić i tam zanocować. Warto dodać, że miejsca do nocowania w lesie znajdują się praktycznie w całej Polsce, prócz miejsc na terenie Puszczy Białowieskiej i w okolicach Drawska, a korzystanie z akcji nocowania jest bezpłatne.

(Alicja Tylkowska)