Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Łazienka w stylu orientalnym

Zdjęcie aktualności Łazienka w stylu orientalnym fot. nadesłąne

Orient kojarzy się z kolorem, bogatymi wzorami i przepychem. Tymczasem wnętrza urządzone w tym klimacie mogą emanować spokojem, ciepłem i przytulną atmosferą. Obok czerwieni, pomarańczy i błękitu w łazience w stylu orientalnym pojawiają się drewno, czerń, a nawet beton, który, jak się okazuje, nie musi być tylko chłodnym i surowym akcentem we wnętrzach. Styl orientalny jest bardzo różnorodny. Charakterystyczne są dla niego meble kolonialne, które w nowoczesnej interpretacji czasem zastępowane są przez matową biel i szarości.

 

Drewno i czerń

Wydaje się, że jest to połączenie, które nie pasuje do stylu orientalnego. Kiedy jednak postawimy drewno w centrum i przypiszemy mu główną rolę, okazuje się, że powstaje wnętrze z egzotyczną duszą. Ściany w całości pokrywamy płytkami wielkiego formatu w kolorze naturalnego drewna, najlepiej w odcieniu głębokiego brązu i koniecznie z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem słojów. Kontrastuje ono z podłogą, prezentującą się efektownie w kolorze szarego betonu. Oba materiały nawiązują do naturalnych powierzchni, które w takim zestawieniu są jednocześnie symbolem ciepła, jak i dzikości. Ceramika zamiast być biała, niech będzie w kolorze czarnego kamienia, przybiera opływowe kształty, czego przykładem są okrągła misa i wanna wolnostojąca z zaokrąglonymi krawędziami. Pasować będzie do niej miedziana armatura, komponująca się świetnie z oświetleniem w tym samym kolorze. Całość dopełnią zielone dodatki, jak akcesoria łazienkowe, ręczniki i rośliny w kamiennych donicach.

Kolorowy eklektyzm

Bardziej klasyczna interpretacja stylu orientalnego skoncentrowana jest wokół intensywnych barw, które tworzą bazę dla innych elementów wyposażenia wnętrza lub są dodatkami do stonowanego tła. Na podłodze układamy patchworkowe płytki o geometrycznych wzorach w odcieniach czerwieni, pomarańczy, niebieskiego i brązu. Akcentujemy nimi także strefę kąpielową, gdzie zamontujemy prysznic typu walk-in. Na pozostałych ścianach stawiamy na kamień, a dokładnie jasny marmur, który będzie doskonale prezentował się w towarzystwie złotej armatury łazienkowej. Tym razem meble będą w stylu kolonialnym, a więc w kolorze egzotycznego drewna, z frezowanymi frontami i na giętych nóżkach. Ceramika klasycznie w bieli, a oświetlenie wyróżniające się szklanymi wiszącymi kloszami w kształcie kielichowym.

Łazienka egzotyczna w błękicie

Egzotyce pięknie jest w błękicie, kolorze, który może być delikatny i pastelowy lub bardziej intensywny i nasycony. Wykorzystujemy go do pokrycia ścian, wybierając małe płytki heksagonalne. Obudowujemy nimi wannę lub też dodatkowo układamy na podłodze pod prysznicem bez brodzika. Pozostała powierzchnia podłogi będzie biała, w małych pomieszczeniach dodatkowo o połyskującym wykończeniu. Meble również przybierają kolor biały, a fronty mają matowe wykończenie. Pojawiają się drewniane akcenty, np. na ramie lustra zawieszonego nad umywalką, wiszących lampach oraz skrzynkach na kosmetyki. Jeżeli w łazience jest nieco więcej miejsca, całość uzupełniamy o rośliny w bambusowych donicach.

W oriencie nie brakuje fantazji, można go interpretować na kilka sposobów, dekorować zarówno w stonowanych barwach, ale w ciepłym klimacie, jak też w kolorze, o zdecydowanie bardziej ekscentrycznej energii. Zawsze jednak jest to wnętrze przytulne, które niejednokrotnie zabiera nas w egzotyczną podróż.

(Artykuł partnera)