Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Lodowisko w Złotowie rozpoczęło działalność. W pierwotnych planach w tym roku miało nie działać

Zdjęcie aktualności Lodowisko w Złotowie rozpoczęło działalność. W pierwotnych planach w tym roku miało nie działać fot. WRFM

Pierwotnie miało być w tym sezonie nieczynne, jednak od soboty zaczęło działać. Mowa o lodowisku w Złotowie. Organizacja tej zimowej atrakcji stała pod znakiem zapytania ze względu na oszczędności. Podczas grudniowej sesji radni zabezpieczyli na działanie ślizgawki 100 tysięcy złotych. Pieniądze te miały pokryć część kosztów. Z uwagi na te środki burmistrz Złotowa postanowił lodowisko uruchomić.

Amatorzy jazdy na łyżwach mogą skorzystać ze ślizgawki każdego dnia w godzinach 9.00 - 21.00. Pomiędzy 14.00 a 15.00 zaplanowano przerwę na konserwację. Wstęp na taflę jest płatny i obowiązuje kilka zniżek m.in. dla uczniów w ramach szkolnych wycieczek czy z Kartą Dużej Rodziny. Na miejscu działa również wypożyczalnia sprzętu. Są w niej nie tylko łyżwy, ochraniacze czy kaski, ale również płozy dla wózków inwalidzkich, dzięki czemu z lodowiska mogą skorzystać również osoby z niepełnosprawnościami.

(Maciej Januchowski)