Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Łukasz Muciok z wizytą w Warszawie. Zastępca prezydenta Gniezna spotkał się między innymi z ministrą Kultury.

Zdjęcie aktualności Łukasz Muciok z wizytą w Warszawie. Zastępca prezydenta Gniezna spotkał się między innymi z ministrą Kultury. fot. Magdalena Borowska

Intensyfikują się działania związane z organizacją przyszłorocznej tysięcznej rocznicy koronacji pierwszych Królów Polski w Gnieźnie. Do tej pory odbyły się dwa spotkania komitetu roboczego do spraw obchodów, powołanego przez Prezydenta Miasta. W przedsięwzięcie angażują się lokalne jednostki, wojewódzkie oraz centralne, a także strona kościelna. Powstaje już zarys kalendarium obchodów. Aktualnie trwa oczekiwanie na odpowiedź Marszałka Sejmu w sprawie organizacji w Pierwszej Stolicy Polski Zgromadzenia Narodowego. Mówi Michał Powałowski prezydent Gniezna.

Z wizytą do Warszawy wybrał się natomiast Łukasz Muciok zastępca prezydenta Gniezna. Spotkał się tam z Małgorzatą Wilk-Grzywną wiceprezeską Polskiej Organizacji Turystycznej oraz z Martą Cienkowską wiceministrą Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Utworzono także Komitet Honorowy Obchodów Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie. Na tę chwilę zaproszenie przyjęli między innymi: Małgorzata Kidawa-Błońska Marszałkini Senatu, Wojciech Polak Prymas Polski, Agata Sobczyk Wojewoda Wielkopolska, Tomasz Budasz Starosta Gnieźnieński, Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Paulina Hennig-Kloska Ministra Klimatu i Środowiska, Michał Kołodziejczak Wiceminister Rolnictwa, Grzegorz Fedorowicz Senator oraz Tadeusz Tomaszewski Poseł na Sejm. Wyczekiwana jest także akceptacja kilku ważnych osób, w tym Prezydenta RP na przewodniczenie całemu gremium.