Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Margonin i Wągrowiec połączyła linia autobusowa. To samorządowa inicjatywa włodarzy obu gmin

Zdjęcie aktualności Margonin i Wągrowiec połączyła linia autobusowa. To samorządowa inicjatywa włodarzy obu gmin fot. UM Margonin

Lipiny - Kowalewo - Margońska Wieś - Margonin - Próchnowo - Zbyszewice - Żoń, to trasa uruchomionej w styczniu linii autobusowej, bardzo potrzebnej mieszkańcom gminy Margonin. Od lutego, dzięki współpracy gminy Margonin z gminą Wągrowiec, również mieszkańcy miejscowości z gminy Wągrowiec, położonych na trasie przejazdu, mogą także korzystać z dogodnego i taniego połączenia z samym Wągrowcem. Do tej pory, wiele z tych miejscowości było zupełnie wykluczonych komunikacyjnie, natomiast na tę chwilę już widać, że inwestycja była koniecznością i spełnia swoją funkcję w 100%.

Mówił burmistrz Margonina, Janusz Piechocki. Młodzież może korzystać także z biletów miesięcznych. Wszystkie bilety można zakupić u kierowcy. Inne punkty, ich sprzedaży nie prowadzą. Uroczysty odbiór nowej linii autobusowej miał miejsce w minioną sobotę. Na uroczystości obecny był minister Grzegorz Piechowiak. Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia był Janusz Piechocki, a wyznaczenie trasy połączeń poprzedziły wnikliwe konsultacje społeczne.

(Alicja Tylkowska)