Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Marszałek Wielkopolski podpisał umowy na dofinansowania z włodarzami Obornik, Wągrowca, Gołańczy i Chodzieży

Zdjęcie aktualności  Marszałek Wielkopolski podpisał umowy na dofinansowania z włodarzami Obornik, Wągrowca, Gołańczy i Chodzieży fot. Maciej Januchowski

Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził w piątek Oborniki, Wągrowiec, Gołańcz i Chodzież. Wizyta związana była z podpisaniem umów na dofinansowanie unijne w kwocie blisko 25 milionów złotych, przyznane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 na realizację inwestycji i przedsięwzięć w obszarze transportu miejskiego - wspierających strategię niskoemisyjną oraz wzmocnienia infrastruktury szkół i placówek oświatowych, prowadzących kształcenie zawodowe.

Mówił w sali sesyjnej wągrowieckiego starostwa marszałek Marek Woźniak.

Unijnym wsparciem objęte zostały: Zespół Szkół im. Generała Tadeusza Kutrzeby w Obornikach oraz Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu, Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu, Zespół Szkół w Gołańczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży, Zespół Szkół. im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz Zespół  Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach. Gminy Wągrowiec oraz w Chodzieży i Gołańczy, dzięki dofinansowaniu unijnemu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zbudują kolejne kilometry ścieżek pieszo – rowerowych.