Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Marszałek województwa kujawsko – pomorskiego spotkał się ze stypendystami programu „Humaniści na start”

Zdjęcie aktualności Marszałek województwa kujawsko – pomorskiego spotkał się ze stypendystami programu  „Humaniści na start” fot. Mikołaj Kuras/ UMWKP

65 uczniów podstawówek i 335 licealistów z województwa kujawsko – pomorskiego znalazło się w gronie stypendystów jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Humaniści na start”. Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się w poniedziałek z najlepszymi, wręczyli im listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki.

Z powiatu mogileńskiego stypendia otrzymało troje uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Mogilnie: Julia Kwiatkowska, Maja Wiśniewska i Jędrzej Wolski. Z powiatu nakielskiego wszyscy stypendyści pochodzą z gminy Szubin i Kcynia, a są to: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie Wiktoria Głuszek, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Monika Lisiecka, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni Wiktor Duliba, Sonia Sztuba ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Marcel Michalak ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Aleksander Tabor ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie oraz Amadeusz Hak ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Troje kolejnych stypendystów pochodzi powiatu żnińskiego, a są to uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie Julia Rudzka i Zofia Wabich oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie Aleksander Polak.

Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie.

(opr. Maciej Januchowski)