Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Matki z objawami COVID-19 odwiedzały dzieci w poznańskim szpitalu. Największa porodówka w województwie wprowadza ograniczenia i testy

Zdjęcie aktualności Matki z objawami COVID-19 odwiedzały dzieci w poznańskim szpitalu. Największa porodówka w województwie wprowadza ograniczenia i testy fot. WRFM

Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ulicy Polnej w Poznaniu wprowadza ograniczenia dotyczące odwiedzin noworodków. Powodem jest trzecia fala koronawirusa i nieodpowiedzialność rodziców.

Jak informuje dyrektor, przynajmniej dwa razy w ostatnim czasie zdarzyło się, że dzieci odwiedziły matki z objawami COVID-19. Ostatnia sytuacja miała miejsce w piątek na oddziale intensywnej terapii noworodka. Pojawiła się tam jedna z mam, która kaszlała i miała objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem. Po jej wizycie, szpital wstrzymał na weekend odwiedziny na tym oddziale. Do tej pory rodzice mogli wpisywać się w grafik odwiedzin codziennie.

Mówił prof. Jan Mazela, kierownik Kliniki Zakażeń Noworodka w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Poznaniu.

Dziś ma zapaść decyzja co dalej z odwiedzinami na tym oddziale. Tymczasem ograniczenia – do 9 kwietnia – wprowadzono już na Oddziale Neonatologicznym. Tu odwiedziny ograniczono do dwóch godzin raz w tygodniu. Rodzice odwiedzający dziecko nie mogą mieć objawów infekcji i muszą wykonać bezpłatny test antygenowy w dniu odwiedzin. Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ulicy Polnej w Poznaniu to największa porodówka w województwie wielkopolskim. Rocznie leczy się tam około 28 tysięcy pacjentek, a na świat przychodzi około siedmiu tysięcy dzieci.