Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Międzynarodowe mecze Polski i Afryki w hokeju na trawie rozegrano w Rogowie

Zdjęcie aktualności Międzynarodowe mecze Polski i Afryki w hokeju na trawie rozegrano w Rogowie fot. Facebook

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie zagrała pierwsze z pięciu spotkań z Republiką Południowej Afryki. W Rogowie polskie hokeistki pokonały rywalki 2:0. Dwie bramki zdobyła grająca w drużynie z Wiednia Paulina Reder. W kadrze meczowej znalazły się: Jowita Hyla, Daria Skoraszewska, Natasza Suszyńska (AZS Politechnika Poznańska), Martyna Wypijewska (KS Rogowo), Julia Balcerzak (LKS Gąsawa).


Drugi mecz tych zespołów zakończył się remisem 1:1. Bramkę już przed przerwą zdobyła ponownie Paulina Reder. Kolejne spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Jednak to polskie hokeistki okazały się lepsze i wygrały 4:3. Jak zwykle Paulina Reder była najskuteczniejsza i zaliczyła dwa trafienia. Pozostałe bramki strzeliły Amelia Katerla i Magdalena Zagajska. Wszystkie zawodniczki reprezentują barwy wiedeńskiego klubu.


Czwarty pojedynek Polki przegrały 1:3. Już pierwsza część meczu zakończyła ich porażką 1:2. Honorowego gola zdobyła Oriana Bratkowska. Identycznym rezultatem zakończył się piąty mecz. Bramkę dla Polek strzeliła Monika Polewczak.
Trenerem polskiej kadry jest Maciej Wrzesiński, który, na co dzień jest szkoleniowcem w LKS Gąsawa.

(Cezary Kucharski)