Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie rozpoczął działania w ramach projektu „Obcy język polski?!”

Zdjęcie aktualności Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie rozpoczął działania w ramach  projektu „Obcy język polski?!” fot. WRFM

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie rozpoczął właśnie kolejny projekt, tym razem adresowany głównie do dzieci i młodzieży, ale skorzystać mogą wszyscy. Działania edukacyjno-animacyjne odbywają się pod nazwą "Obcy język polski?!”. Wszystko po to, by promować poprawność językową, mówi Dariusz Pilak dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

W ramach działań, młodzież przygotowała plakaty z najczęściej popełnianymi błędami językowymi. W planach są także warsztaty dla uczniów, plebiscyt na Gnieźnieńskie Młodzieżowe Słowo Roku oraz panel dyskusyjny „Feminatywy – niepotrzebna nowomowa?”, w którym udział weźmie Martyna Zachorska, językoznawczyni z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejne propozycje wymienia Elżbieta Sobecka koordynatorka projektu.

W planach jest także językowe bingo dla dorosłych. Zwieńczeniem projektu będzie spotkanie autorskie z Pauliną Mikułą, osobowością internetowa, prezenterką telewizyjną, menedżerką i popularyzatorką wiedzy o języku polskim, która jest autorką językowego programu poradniczego „Mówiąc Inaczej”. Projekt "Obcy język polski?!” uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach zadania Ojczysty – dodaj do ulubionych, w kwocie 20 tysięcy złotych.

(Magdalena Borowska)