Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu zawiesza obsługę bezpośrednią petentów. Z kolei Urząd Stanu Cywilnego wstrzymuje śluby

Zdjęcie aktualności Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu zawiesza obsługę bezpośrednią petentów. Z kolei Urząd Stanu Cywilnego wstrzymuje śluby fot. WRFM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu zawiesza obsługę bezpośrednią petentów. Do tej pory nie było to konieczne, ale wraz ze wzrostem zachorowań i pogarszającą się sytuacją epidemiczną podjęto kroki, które mają ochronić nie tylko pracowników MOPS-u, ale i mieszkańców korzystających z pomocy tej instytucji. Kontakt z pracownikami Ośrodka jest możliwy drogą telefoniczną, listownie lub drogą elektroniczną.

Wnioski o świadczenia można wysłać przez internet za pomocą platformy EPUAP lub wrzucać do skrzynki podawczej w przedsionku Dziennego Domu Seniora przy ul. Powstańców Wielkopolskich 30 w dni robocze w godzinach od 9:00 do 13:00. W sprawach wyjątkowych, w których bezpośrednia obsługa klienta jest niezbędna, uruchomiony został Tymczasowy Punkt Obsługi Interesanta w budynku Dziennego Domu Seniora. Aby jednak z niego skorzystać należy umówić się wcześniej telefonicznie z urzędnikiem.

Jednocześnie MOPS przypomina, że w Tymczasowym Punkcie Obsługi Interesanta nie jest możliwa obsługa klientów podlegających kwarantannie, z podwyższoną temperaturą ciała, kaszlących lub z innymi objawami grypopodobnymi. Zmiany te obowiązują do odwołania.

W podobnej sytuacji jest Urząd Stanu Cywilnego w Wągrowcu. Od wtorku nie są przyjmowane oświadczenia o wstępowaniu w związek małżeński. Odwołane zostały również śluby, które miały odbyć się w najbliższym czasie. Taką decyzję podjął burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, po wydanym przez ministra zdrowia rozporządzeniu w sprawie zagrożenia koronawirusem oraz pismem wojewody wielkopolskiego. Nie wiadomo kiedy Urząd Stanu Cywilnego będzie mógł wznowić działalność.

(Maciej Januchowski)