Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieścisko otrzymało 2,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji

Zdjęcie aktualności Mieścisko otrzymało 2,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji fot. WRFM

Do dyspozycji samorządowców w gminie Mieścisko będzie dwa i pół miliona złotych. Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych mają już przeznaczenie. Zostaną wydane na budowę nowego ośrodka zdrowia w Mieścisku. Oczywiście to nie wystarczy, ale jest ogromnym dofinansowaniem. Na najbliższej sesji rady gminy radni przegłosują budżet na przyszły rok, który powinien położyć podwaliny pod budowę ośrodka.


Przemysław Renn wójt gminy informuje, że marzenia mieszkańców mogą się spełnić już w przyszłym roku. Dostaną w użytkowanie obiekt spełniający wszelkie standardy. W pakiecie powstanie przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla zdrowych i chorych pacjentów oraz gabinet stomatologiczny. Będzie także apteka i gabinet lekarski przystosowany do przyjmowania pacjentów przez lekarzy specjalistów.


Samorządowcy z Mieściska bardzo prężnie pozyskują zewnętrzne środki. Z przygotowanego w tym roku funduszu inwestycji lokalnych otrzymali pieniądze drugi raz. Na budowę dróg lokalnych i szatni przy stadionie otrzymali ponad siedemset tysiecy złotych.

(Cezary Kucharski)