Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze świetnie się bawili podczas festynu

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze świetnie się bawili podczas festynu fot. WRFM

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze świetnie się bawili podczas festynu, którego początki sięgają czasów, kiedy dyrektorem była Katarzyna Wiśniewska. Rok rocznie odwiedzają ich rodziny, przyjaciele oraz znajomi. Przyjeżdżają także dzieci.


Na dziedzińcu goście, mieszkańcy i pracownicy pojawili się po mszy świętej. Dyrektor Beata Żołnierowicz powitała wszystkich i wręczyła podziękowania na piśmie za pomoc w organizacji imprezy wójtowi gminy Wapno Maciejowi Kędzierskiemu, kierownikowi wapieńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej Barbarze Senger oraz ks. prałatowi Andrzejowi Rgielskiemu. Ustnie podziękowała wszystkim pracownikom, którzy poświecili mnóstwo czasu, aby impreza przebiegała w miłej atmosferze. Trzeba przyznać, że odnieśli wielki sukces, gdyż widać było jedynie szczęśliwe twarze mieszkańców i ich rodzin.


Słuchali nastrojowej muzyki i oglądali hołubce, które na scenie wywijali Jurek Rogacki i Tomasz Jeliński z Gołańczy. Najmłodszym organizatorzy zapewnili opiekę animatora.


To już dziesiąta edycja rodzinnych spotkań, a piąta, którą organizuje dyrektor Żołnierowicz. W tym roku wzięło w niej 60 mieszkańców. W ich gronie dwie osoby ukończyły 97 lat. W sumie pojawiło się 120 osób.


Wśród zaproszonych gości byli wicestarosta wągrowiecki Michał Piechocki, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Edyta Owczarzak, pastor kościoła ewangelickich chrześcijan w Żninie, księża damasławskiego dekanatu archidiecezji gnieźnieńskiej, delegacje i mieszkańcy innych tego typu placówek oraz kierownicy ośrodków pomocy społecznej.

(Cezary Kucharski)