Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy gminy Damasławek mają zastrzeżenia do funkcjonowania miejscowej przychodni lekarskiej

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy gminy Damasławek mają zastrzeżenia do funkcjonowania miejscowej przychodni lekarskiej fot. WRFM

Mieszkańcy gminy Damasławek mają zastrzeżenia do funkcjonowania miejscowej Przychodni Lekarskiej Vena. Okazuje się, że to problem nierozwiązany co najmniej od maja. Wójt i radni proszą o wyjaśnienia, ale wspólnicy przychodni milczą. W środę włodarz wystosował oficjalny apel w tej sprawie.


W apelu włodarza jest prośba o informacje dotyczące zasad przyjmowania pacjentów przez lekarzy oraz stanu osobowego medyków i godziny ich pracy. Pytania o poprawę w zakresie telefonicznego kontaktu z ośrodkiem zdrowia, jakość świadczonych usług, skrócenie tworzących się kolejek, czy uruchomienie punktu w Niemczynie.


Zapytaliśmy wójta jaką siłę sprawczą ma gmina w stosunku do wspólników przychodni, którzy praktycznie nie reagują na prośby mieszkańców i samorządowców.


Jak zakończą się te jednostronne starania o poprawę jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych? Nie wiadomo, ale wójt zapewnia, że będzie dalej pilotował sprawę, a w razie potrzeby szukał innych rozwiązań.

(Cezary Kucharski)