Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy gminy Wągrowiec bez dojazdu do sklepów. Urząd apeluje o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy gminy Wągrowiec bez dojazdu do sklepów. Urząd apeluje o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

W związku z zawieszeniem kursowania autobusów PKS Piła wielu mieszkańców gminy Wągrowiec pozostało bez możliwości dojazdu m.in. do sklepów. Nie w każdej miejscowości jest punkt handlowy, w którym można zrobić zakupy. Odebraliśmy już kilka telefonów od mieszkańców, którzy nie byli przygotowani na zawieszenie komunikacji zbiorowej. W tej sytuacji są m.in. seniorzy i osoby samotne, które zostały bez możliwości zrobienia zapasów czy bieżących zakupów.

Sekretarz Gminy Wągrowiec Anna Pałka zapewnia, że osoby te nie pozostaną bez pomocy i apeluje o kontakt z urzędem lub Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu uruchomił specjalny numer telefonu dla osób, które potrzebują pomocy. Kontaktować można się pod numerem 691 544 044, który działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7.30 do 19.00.

(Maciej Januchowski)