Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy Mieściska będą mieli połączenia do Gniezna i Wągrowca. Ponadto zabiorą ich autobusy szkolne

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy Mieściska będą mieli połączenia do Gniezna i Wągrowca. Ponadto zabiorą ich autobusy szkolne fot. Pixabay

Tuż przed nowym rokiem szkolnym włodarze małych gmin z regionu stają na głowie, by zapewnić dojazd uczniów do szkół średnich oraz pozostałych mieszkańców do Wągrowca i Gniezna. W gminie Mieścisko od września uda się zrealizować te zamierzenia. Wójt Przemysław Renn znalazł innego przewoźnika, który będzie realizował trasę Mieścisko – Gniezno.

Wcześniej tę linie obsługiwał PKS Gniezno, jednak firma upadła. Po tym jak gnieźnieński przewoźnik w trakcie roku szkolnego najpierw zawiesił, a później zlikwidował połączenia autobusowe, młodzi mieszkańcy Mieściska nie mieli możliwości dojazdu do szkoły średniej.

Również od 2 września wejdzie w życie zmiana związana z autobusami szkolnymi. Władze Mieściska podjęły decyzję o tym, że będą one również przewozić mieszkańców.

W przypadku autobusów szkolnych pierwszeństwo będą mieli uczniowie. Jeżeli w autokarze będzie jeszcze miejsce, wtedy zostaną zabrani pozostali podróżni.

 

Rozkład jazdy:

  • relacja Mieścisko - Gniezno - wyjazd o godz. 6.50 (dworzec PKP)
  • relacja Gniezno - Mieścisko - wydazd o godzinie 15.15 (przystanek ul. Dworcowa)

Bilety miesięczne do nabycia w siedzibie firmy (MB Bus Błaszczyk Sp.j. z siedzibą w Gnieźnie przy ul. Paderewskiego 20a), u kierowcy oraz w budynku Urzędu Gminy w Mieścisku (30 sierpnia, w Sali USC Urzędu Gminy Mieścisko w godzinach 12.30 do 14.00. Koszt biletu miesięcznego wynosi 229,50 zł, a biletu jednorazowego 9,00 zł.). Autobusy będą kursowały w dni nauki szkolnej. 

Rozkład jazdy PKS Piła można znaleźć TUTAJ lub na stronie przewoźnika.

(Maciej Januchowski)