Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego, którzy mają problem z dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać ze specjalnej karetki

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego, którzy mają problem z dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać ze specjalnej karetki fot. WRFM

Osoby, które nie mogą udać się do stacjonarnych punktów szczepień mogą skorzystać z karetki, która wyznaczona została do obsługiwania powiatu wągrowieckiego. Dyspozycje taką złożył Wielkopolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyznaczył zespół wyjazdowy, który będzie dokonywał szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w miejscu zamieszkania pacjentów. Jest to NZOZ Obst Ambulans Union Ratownictwo Medyczne z siedzibą w Obornikach.

Z tej formy zaszczepienia mogą skorzystać osoby pozostające bez możliwości samodzielnego, osobistego dotarcia do punktu.

O tym w jaki sposób się to odbywa mówi Marta Żbikowska - Cieśla, rzecznik Wielkopolskiego Oddziału NFZ w Poznaniu.

Żeby skorzystać z pomocy zespołu wyjazdowego pacjent lub jego opiekun powinni, w pierwszej kolejności, skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który oceni zasadność szczepienia w domu i w razie pozytywnej decyzji umawia pacjenta we wspomnianym mobilnym punkcie szczepień., który, po ustaleniu terminu, skontaktuje się z pacjentem bądź opiekunem.

(Alicja Tylkowska)