Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy regionu wyrazili sprzeciw wobec napaści Rosji na Ukrainę

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy regionu wyrazili sprzeciw wobec napaści Rosji na Ukrainę fot. Kuba Kosmatka

W wielu miejscach regionu w czwartek popołudniu i wieczorem odbyły się pikiety pokojowe związane z agresją Rosji na Ukrainę. W Poznaniu takie wydarzenie zaplanowano odbyło się pod Konsulatem Federacji Rosyjskiej.

Z kolei burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt wyszedł z inicjatywą spontanicznego spotkania pod nazwą „Wągrowiec Solidarny z Ukrainą”. Kilkadziesiąt osób zebrało się na Rynku. O godzinie 19.00 w niebo skierowano słup światła w barwach narodowych Ukrainy. Głos podczas spotkania zabrali pochodzący z Ukrainy dziekan Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium dr Mikołaj Orlikowski oraz burmistrz Jarosław Berendt.

Gnieźnieńskie osoby aktywistyczne zorganizowały w kilka godzin spotkanie wyrażające sprzeciw wobec agresji Rosji na Ukrainę. Kilkadziesiąt osób zebrało się na Rynku. Było to wsparcie również dla studentów z Ukrainy, którzy pobierają nauki w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Prezydent miasta zapowiedział gotowość niesienia pomocy uchodźcom, którzy będą szukali schronienia w pierwszej stolicy Polski.

(Maciej Januchowski)