Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy Wągrowca zdecydowali, że w ramach Budżetu Obywatelskiego chcą skateparku w parku 600-lecia

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy Wągrowca zdecydowali, że w ramach Budżetu Obywatelskiego chcą skateparku w parku 600-lecia fot. UM Wągrowiec

Mieszkańcy Wągrowca zdecydowali, że w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok chcą skateparku w parku 600-lecia. Ten projekt zdobył najwięcej głosów, które zbierane były na platformie do konsultacji. W sumie swój głos na skatepark oddało 750 osób. Projekt zgłosiła Agnieszka Muszyńska, choć pomysł na tego typu miejsce do spędzania wolnego czasu pojawił się w głowie jej syna Maksymiliana.

Na drugim miejscu znalazł się projekt pod nazwą  „Monitoring promenady Jeziora Durowskiego”, a na trzecim „„Budowa ścianki wspinaczkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie OSiR w Wągrowcu”.

Wśród głosujących na projekty ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego 2021 większość stanowiły kobiety (58 procent), a analizując wiek głosujących najwięcej osób stanowiły osoby w wieku od 30 do 45 lat (35 procent) oraz osoby w wieku poniżej 30. roku życia (32 procent).

(Maciej Januchowski,UM Wągrowiec)