Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkaniec Skoków próbował pobić rekord w rzucie lotką ustanowiony w redakcji Waszego Radia FM

Zdjęcie aktualności Mieszkaniec Skoków próbował pobić rekord w rzucie lotką ustanowiony w redakcji Waszego Radia FM fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

W ubiegłym tygodniu wągrowiecki Ośrodek Sportu i Rekreacji gościł amatorów rzutu lotką do celu. Uzyskany w maju wynik wicemistrza Polski i mistrza Wielkopolski Wojciecha Skrzypczaka próbował pobić zdobywca Pucharu Polski w Superenduro mieszkaniec Skoków Artur Glapa. Rezultatu mistrza, czyli 7 807 punktów nie udało się przekroczyć. Pretendentowi zabrakło 190 oczek. W żadnej z dziesięciu serii nie był lepszy od aktualnego rekordzisty.


Pan Artur rzucał bez przerwy przez dwie godziny dzięki temu w ramach prowadzonej jednocześnie akcji pomocowej Dom Opieki Społecznej w Srebrnej Górze w gminie Wapno wzbogacił się o 330 maseczek ochronnych. Ich fundatorami byli szkoła nauki jazdy Camaro, Światłowód Telewizja Monitoring RAKO – LAN, firma z Łazisk wykonująca roboty ziemne oraz bistro Jedzenie Palce Lizać. Akcji patronuje starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, który ufundował powiatowe gadżety.


Przypomnijmy, że akcja pod patronatem medialnym Waszego Radia FM trwa od połowy maja. Wtedy Wojciech Skrzypczak rzucając z odległości czterech metrów zdobył 7 807 punktów, a blisko 900 maseczek trafiło do wągrowieckiego szpitala powiatowego.

(Cezary Kucharski)